Informacje ogólne


Drogi Uczniu!
Wolontariat to świadoma oraz dobrowolna działalność podejmowana na rzecz innych. Wolontariuszem jest zatem ten, kto bezinteresownie angażuje się w pracę na rzecz osób potrzebujących, organizacji pozarządowych, a także instytucji działających w rożnych obszarach społecznych.

Wydawałoby się, że tak świadoma i dojrzała postawa niesienia pomocy innym jest typowa dla wieku dorosłego. Tymczasem proces kreowania w człowieku postaw altruistycznych odbywa się od wczesnych lat szkolnych. To właśnie czas pobytu w szkole jest najwłaściwszym okresem do nabycia takich cech charakteru, jak: otwartość na ludzi, odpowiedzialność za drugiego człowieka, tolerancja czy wyzbycie się uprzedzeń. Dlatego też w naszej placówce idea wolontariatu pojawiła się już od 2007roku. Od początku działalności szkolny wolontariat stawiał przed sobą następujące cele:

Mamy nadzieję, że wszystkie podejmowane przez nas działania wpłyną pozytywnie na rozwój Twojej osobowości.

Młody Człowieku! Jeżeli czujesz się na siłach i jesteś przekonany, że „nie trzeba być bogatym, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi i można mu podarować odrobinę czasu i uwagi” to zrób to! Przyłącz się do naszej grupy Wolontariuszy.

Opiekunki koła: p. Agnieszka Jóźwik, p. Beata Ziemba
Przewodnicząca: Sara Grzesiok


Plan pracy na rok szkolny 2016/17

Nasze działania
 

Korepetycje koleżeńskie

Za nami I semestr i długo wyczekiwana przerwa zimowa. Wypoczęci, pełni energii wróciliśmy do szkoły. A tu szara rzeczywistość : kartkówki,sprawdziany,projekty, wypracowania. Nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia?Byłeś chory i chcesz nadrobić zaległości lub przygotować się do sprawdzianu?.Mamy dla Ciebie propozycję. Szkolny Wolontariat postanowił zorganizować korepetycje koleżeńskie na terenie naszej placówki. Osoby zainteresowane zarówno udzielaniem jak i korzystaniem z korepetycji proszone są o kontakt z opiekunami wolontariatu p. Moniką Adamiuk i p. Agnieszką Jóźwik . Ponadto aby troszkę ułatwić Wam zdobywanie wiedzy przygotowaliśmy dla Was prezentacje multimedialne,w których znajdziecie różnorodne techniki,style i sposoby efektywnego uczenia się. Prezentacja jest do pobrania w zakładce wolontariat.
Metody nauki
Jak efektywnie się uczyć?
Style uczenia się.


dodał: Administrator
data: 10.02.2017r.

Ogłaszamy zbiórkę artykułów szkolnych!!!!!!!!!!!!!

Chcemy wspólnie pomóc podopiecznym z Domu Dziecka im. Św Ojca Pio w Mysłowicach uzupełnić tornistry. Dlatego też liczymy na Waszą pomoc. Zbierać będziemy:
- papier ksero
- kleje
- nożyczki
- temperówki
- pióra
- zeszyty w kratkę 60 lub 80 kartkowe
Artykuły szkolne wraz z karteczką z imieniem i nazwiskiem darczyńcy proszę wrzucać do pudełka obok szatni lub zostawić u pani Moniki Adamiuk i Agnieszki Jóźwik . Zapraszamy do udziału w akcji.


dodał: Administrator
data: 25.09.2016r.

„Pomagamy z uśmiechem”

„Nakręć się i pomagaj z uśmiechem” – tym hasłem Fundacja Pomocy Dzieciom „Pomagamy z uśmiechem” zwróciła się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie i udział w akcji społeczno – ekologicznej. Jej celem jest pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom w leczeniu i rehabilitacji. Jak się okazuje sposób jest bardzo prosty, bowiem aby komuś pomóc trzeba tylko zbierać nakrętki.
Nasza szkoła już od roku wspomaga podopiecznych Fundacji i dostarcza tak potrzebne surowce wtórne. Już z poczatkiem nowego roku szkolnego 2015/2016 dostarczyliśmy kilka worków wypełnionych po brzegi plastikowymi nakrętkami do jednego z punktów wyznaczonych przez organizatora.
Cieszy nas fakt, że wśród nas kształtują się proekologiczne postawy oraz popularyzuje się wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów i zasad prawidłowego gospodarowania odpadami. Mamy nadzieję, że empatia i zaangażowanie naszych uczniów w tę akcję przywróci zdrowie i uśmiech na twarzach podopiecznych fundacji.
dodał: Administrator
data: 10.11.2015r.